منو اصفهان ، دروازه شیراز ، ابتدای چهارباغ بالا ، کوی بهار آزادی ، مجتمع بهار ، طبقه دوم - تلفن : 36206186 - 09383657786
نوروز

عمل میومکتومی

جراحی فیبروم رحمی:

یکی از شایعترین انواع جراحی زنان ، جراحی میوم رحمی است . فیبروم رحمی یک توده خوش خیم و شایعترین بیماری رحم است که منشأ آن عضله رحم است . میوم رحم در بسیاری از مواقع نیاز به درمان جراحی ندارد ، اما گاهی به تشخیص متخصص و جراح زنان باید خارج شود.

اندیکاسیون عمل میومکتومی :

همانطور که گفته شد درمان میوم رحم دراکثر اوقات نیازی به مداخله جراحی ندارد . اما مواردی هست که خارج کردن آن به روش جراحی لازم است:

اقدامات قبل از میومکتومی :

قبل از جراحی فیبروم رحم بسیار مهم است که کم خونی بیمار اصلاح شود. گاهی نیاز است روز قبل از عمل ، بیمار در بیمارستان بستری شده و چند واحد خون دریافت کند. در صورت وجود بیماری زمینه ای مهم مانند دیابت ، فشار خون بالا ، اختلال تیروئید و...مشاوره قبل از عمل باید انجام شود. 8 ساعت ناشتا بودن قبل از عمل نیز باید رعایت شود.

انواع روشهای میومکتومی :

در هر عمل جراحی فیبروم رحمی ، مخصوصا در مواردی که زنان در سنین باروری قرار دارند و یا مشکل ناباروری دارند ، تلاش جراح زنان بر حفظ رحم است . اما در سنین بالاتر و یا مواردی که خونریزی غیر قابل کنترل باشد و یا احتمال عود فیبروم زیاد باشد ، ممکن است جراح زنان با رضایت بیمار تصمیم به خارج کردن رحم ( هیسترکتومی ) بگیرد. انواع روشهای میومکتومی توضیح داده شده است.

میومکتومی از طریق لاپاراتومی :

میومهای اینترامورال ( داخل عضله رحم ) و ساب سروزال ( فیبرومهای سطحی روی رحم ) می توانند به روش باز یا لاپاراتومی خارج شوند . در مواردی که رحم دارای فیبرومهای متعدد است بهتر است از روش لاپاراتومی استفاده شود. چرا که لازم است برشهای مختلف روی رحم داده شود و در روش باز ، جراح می تواند ترمیم رحم را با ظرافت بیشتری انجام دهد.

میومکتومی از طریق لاپاراسکوپی :

در مواردی که فیبروم منفرد و یا تعداد آن کم است و مخصوصا در فیبرومهای ساب سروزال روش لاپاراسکوپی یا لیزری بیشتر کاربرد دارد. انجام آن به مهارت جراح نیاز دارد ، اما چسبندگی لگن بعد از میومکتومی هم در لاپاراسکوپی و هم در روش جراحی باز یا همان لاپاراتومی ممکن است ایجاد شود.

جراحی فیبروم رحم با هیستروسکوپی :

هیستروسکوپ یک وسیله بسیار کاربردی جهت جراحی فیبروم رحم است که بدون هیچ برشی بر روی شکم و یا رحم ، فیبروم خارج می شود. استفاده از هیستروسکوپی و رزکتوسکوپی ، بهترین روش جراحی میومهای ساب موکوس و پولیپ هایی است که داخل حفره رحم قرار دارند . فیبروم ساب موکوس در سونوگرافی ، هیدروسونوگرافی و عکس رنگی رحم تشخیص داده می شود .میوم رحم و پولیپ در موارد سقط مکرر و ناباروری ، قبل از اقدامات درمانی حتما باید توسط جراح فوق تخصص ناباروری برداشته شوند.

عوارض عمل میومکتومی :

عارضه بعد از اعمال جراحی از جمله میومکتومی شایع نیست . مهمترین عارضه میومکتومی ، هیسترکتومی به دلیل عدم کنترل خونریزی و میوم های متعدد است. باز شدن و آسیب به اندومتر رحم نیز عارضه دیگری است. چسبندگی رحم به اعضای لگنی بعد از جراحی و عود فیبروم رحم در بعضی خانمها اتفاق می افتد.

بهترین جراح فیبروم رحم در اصفهان :

مهمترین نکته در جراحی فیبروم رحم مخصوصا دختران مجرد ، خانمهای نابارور و دچار سقط مکرر ، حفظ رحم و حفظ قدرت باروری رحم است و به همین دلیل بانوان بدنبال بهترین جراح زنان هستند که عمل جراحی با کمترین عارضه و بدون آسیب به رحم انجام شود . در اصفهان نیز ، با حضور بهترین پزشکان متخصص و جراح زنان ، عمل میومکتومی با دقت ، مهارت و ظرافت انجام می شود.

جهت مشاوره ، درمان و جراحی فیبروم رحم می توانید به کلینیک دکتر منصوره پژمان منش جراح زنان و فوق تخصص ناباروری اصفهان مراجعه فرمایید. نوبت دهی انلاین از طریق صفحه اصلی سایت امکان پذیر می باشد.

دکتر منصوره پژمان منش جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی و IVF
آدرس مطب : اصفهان ، دروازه شیراز ،ابتدای خ چهارباغ بالا ،نبش کوی بهار آزادی ،مجتمع بهار ،طبقه دوم واحد 205
تلفن : 36206186 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درمان قطعی تنبلی تخمداندرمان قطعی تنبلی تخمدان

حدود 14 درصد افرادی که در سونوگرافی ، تخمدان پلی کیستیک برای انها گزارش می شود ، پریود مرتب دارند . در واقع تنبلی تخمدان نتیجه عملکرد غیر طبیعی تخمدان پلی کسیتیک است و ... ادامه مطلب

آماده سازی اندومتر در کاشت جنینآماده سازی اندومتر در کاشت جنین

در بعضی افراد در سیکل اماده سازی اندومتر ممکن است علیرغم تجویز داروهای لازم ، رشد اندومتر ناکافی باشد که در اینصورت راهکارهای دیگری مانند ... ادامه مطلب

کم تحرکی اسپرم درمردانکم تحرکی اسپرم درمردان

بهترین درمان کم تحرکی اسپرم و درمان نازایی ناشی از آن زمانی امکان پذیر است که زوجها همزمان تحت نظر پزشک اورولوژی و پزشک فوق تخصص ناباروری زنان باشند ... ادامه مطلب

بیوگرافی

دکتر منصوره پژمان منش
رتبه برتر بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان
فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری، IVF و لاپاراسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
عضو انجمن باروری وناباروری ایران ( ISRM )
مسؤول فنی مرکز ناباروری بیمارستان فوق تخصصی میلاد اصفهان
دوره جراحی زیبایی زنان


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین