منو اصفهان ، دروازه شیراز ، ابتدای چهارباغ بالا ، کوی بهار آزادی ، مجتمع بهار ، طبقه دوم - تلفن : 36206186 - 09383657786
نوبت دهی اینترنتیدرمان ناباروریجراحی زیبایی و ترمیمی

درمان قاعدگی دردناک

درمان درد قاعدگی :

بسیاری از بانوان و دختران جوانی که با مشکل دیس منوره مواجه هستند ، ممکن است به پزشکان متخصص زنان زیادی مراجعه کرده و درمانهای مختلفی را هم دریافت کرده باشند. افرادی که علی رغم مصرف دارو ، هنوز هم به علت قاعدگی دردناک ، از فعالیت های روزمره باز می مانند ، ممکن است در ادامه درمان بسیار ناامید و مقاوم باشند. اما فرموش نکنید یافتن بهترین و مؤثرترین درمان درد قاعدگی در هر شخص، نیاز به صرف زمان و شکیبایی شما دارد .

بهترین درمان دیس منوره :

مهمترین نکته در انتخاب بهترین درمان دیس منوره ، تشخیص دقیق و صحیح علت دیس منوره است. مشاوره با بهترین متخصص زنان که جهت یافتن علت دیس منوره و مؤثرترین درمان قاعدگی دردناک ، به شما راهنمایی کند و با صرف زمان و حوصله ، درمان مناسب را به شما پیشنهاد کند ، کمک شایانی به درمان مؤثر دیس منوره شما خواهد کرد.

درمان قطعی دیس منوره :

علل دیس منوره اولیه و ثانویه و روشهای درمان انها با هم متفاوت است . دیس منوره اولیه معمولا به درمانهای ساده تر و در دسترس پاسخ می دهد اما درمان دیس منوره ثانویه کمی دشوارتر و منوط به برطرف کردن علت می باشد. روشهای درمان دیس منوره اولیه ، درد قاعدگی را در همان سیکل و در همان مقطع که از داروها و ....استفاده می شود ، کنترل می کنند و لازم است فرد درمان را در هر دوره تکرار کند.

درمان دارویی دیس منوره :

1- مسکن ها :

در قدم اول برای درمان درد قاعدگی می توانید از انواع مسکن ها استفاده کنید. مسکن های ضد التهابی در درمان قطعی دیس منوره اولیه بسیار مؤثر هستند . این مسکن ها در سیکل های منظم ، باید 3-1 روز قبل از شروع پریود و خونریزی قاعدگی شروع شوند. در صورتی که قاعدگی نامنظم باشد ، داروهای ضد التهاب و مسکن بایستی در هنگام آغاز اولین یا حتی خفیف ترین درد یا خونریزی شروع شوند و هر 8-6 ساعت یکبار تکرار شوند. درمان قطعی دیس منوره با مسکن و ضد التهاب نیاز به یک دوره 6-4 ماهه دارد. در صورتی که درمان اولیه جهت کاهش درد قاعدگی مؤثر نباشد ، متخصص زنان ، گزینه های دیگر را در نظر میگیرد.
گاهی افزودن مسکن های کدئین دار به مدت 3-2 روز در هر ماه ، به رژیم دارویی قبلی نیز می تواند در کنترل درد قاعدگی کمک کننده باشد .

2- داروهای هورمونی :

داروهای هورمونی باید به تشخیص پزشک متخصص زنان و پس از بررسی های لازم مصرف شوند. گاهی قرصهای ضد بارداری نیز در کنترل قاعدگی دردناک ، بسیار مؤثر هستند و مخصوصا در خانمهایی که همزمان به پیشگیری از بارداری نیز تمایل دارند ، گزینه مناسبی محسوب می شود. مصرف قرصهای پروژسترونی بصورت دوره ای و یا مداوم و یا استفاده از آی یو دی هورمونی نیز در درمان درد قاعدگی بسیار کارایی دارند.

درمان غیر دارویی قاعدگی دردناک :

درمانهای غیر دارویی مانند حرارت ( استفاده از کیسه آب گرم ) ، ماساژ، طب سوزنی و .... می توانند در کنترل درد قاعدگی مؤثر باشند. استفاده از جوشانده برخی گیاهان دارویی و نیز برخی ویتامین ها ممکن است در درمان دیس منوره کارایی داشته باشند. اجتناب از استرس ، خواب و استراحت کافی و ریلکسیشن نیز دراثر بخشی بهتر داروها مؤثر هستند.

درمان جراحی دیس منوره :

در اکثر خانمهای مبتلا به قاعدگی دردناک ، از نتایج درمان طبی رضایت دارند. مواردی که درمان طبی ، در کنترل دیس منوره کارایی نداشته باشد می توان از درمان جراحی استفاده کرد.درمان جراحی معمولا در دیس منوره ثانویه به فیبروم رحمی ، اندومتریوز و اندومتریوما و ادنومیوز ممکن است ضرورت داشته باشد.

بهترین متخصص درمان دیس منوره در اصفهان:

اگر شما هم از قاعدگی دردناک رنج می برید و بدنبال راهکار قطعی برای درمان دیس منوره هستید می توانید از مشاوره و راهنمایی پزشکان برجسته متخصص زنان اصفهان بهره بگیرید. فراموش نکنید که همیشه تشخیص دقیق توسط متخصص با تجربه و با دقت ، اولویت اول جهت انتخاب بهترین گزینه درمان دیس منوره می باشد.

کلینیک فوق تخصصی دکتر منصوره پژمان منش اماده ارایه خدمات در زمینه مشاوره و تشخیص و درمان بیماریهای زنان و نازایی و نیز درمان دیس منوره در نوجوانان و بانوان عزیز می باشد.جهت دریافت نوبت بصورت اینترنتی به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید.

دکتر منصوره پژمان منش جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی و IVF
آدرس مطب : اصفهان ، دروازه شیراز ،ابتدای خ چهارباغ بالا ،نبش کوی بهار آزادی ،مجتمع بهار ،طبقه دوم واحد 205
تلفن : 36206186 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بی نظمی پریود در بانوانبی نظمی پریود در بانوان

با توجه به اینکه عللی مثل کیست تخمدان ، بارداری ناخواسته و حاملگی خارج رحمی ممکن است در اثر مراجعه دیر هنگام بیمار به پزشک ، دچار عوارض حاد و ناخواسته شوند توصیه میکنیم ... ادامه مطلب

درمان قطعی تنبلی تخمداندرمان قطعی تنبلی تخمدان

حدود 14 درصد افرادی که در سونوگرافی ، تخمدان پلی کیستیک برای انها گزارش می شود ، پریود مرتب دارند . در واقع تنبلی تخمدان نتیجه عملکرد غیر طبیعی تخمدان پلی کسیتیک است و ... ادامه مطلب

تشخیص و درمان گالاکتورهتشخیص و درمان گالاکتوره

ترشح از نوک پستان در صورتی که بطور خود بخودی و بدون تحریک و فشار دادن نوک سینه باشد ، علامتی با ارزش و قابل بررسی محسوب می شود . ... ادامه مطلب

بیوگرافی

دکتر منصوره پژمان منش
رتبه برتر بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان
فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری، IVF و لاپاراسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
عضو انجمن باروری وناباروری ایران ( ISRM )
مسؤول فنی مرکز ناباروری بیمارستان فوق تخصصی میلاد اصفهان
دوره جراحی زیبایی زنان


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین