منو اصفهان ، دروازه شیراز ، ابتدای چهارباغ بالا ، کوی بهار آزادی ، مجتمع بهار ، طبقه دوم - تلفن : 36206186 - 09383657786
فریز تخمک و جنیننوبت دهی اینترنتیجراحی زیبایی و ترمیمی

فریز جنین

فریز جنین در اصفهان:

جنین هایی که به روش آی وی اف و یا میکرو اینجکشن در آزمایشگاه تشکیل میشوند در بهترین حالت و در صورتی که خانم شرایط انتقال جنین را داشته باشد بهتراست بصورت تازه به رحم منتقل شوند.اما گاهی با به تشخیص پزشک فوق تخصص نازایی که درمان زوج نابارور را به عهده دارد ، جنین ها فریز شده و درشرایط مناسب انتقال داده میشوند. جنین ها در مرحله 16-8 سلولی ( 5 -3 روزه ) فریز شده وپس از ذوب شدن در محیط کشت آزمایشگاه روند رشد را از سر گرفته و سپس به محیط رحمی که با دارو اماده شده منتقل میشوند. در هر مرکز ناباروری که آی وی اف انجام شده باشد ، فریز جنین و در نهایت ، انتقال جنین هم در همان مرکز انجام میشود.

فریز جنین در چه مواردی انجام میشود؟

1- وقتی تعداد جنین های حاصل از آی وی اف از تعداد مورد نیاز برای انتقال بیشتر باشد جنی های اضافه فریز شده و در صورت نیاز در سیکلها و یا سالهای آتی از انها استفاده میشود.
2- وقتی در اثر مصرف داروها شرایط تحریک بیش از حد تخمدان بوجود آمده واحتمال ایجاد کیست و تجمع مایع در لگن وجود داشته باشد ممکن است در اثر انتقال جنین و وقوع بارداری شرایط وخیم شود. در این موارد مجاز به انتقال جنین نیستیم . جنین ها فریز شده ودر سیکل های بعدی قابل انتقال هستند.
3- در مواردی که خانم قرار است تحت شیمی درمانی و یا پرتو درمانی قرار بگیرد و شرایط بارداری را ندارد.
4- مواقعی که ضخامت و نمای اندومتر برای انتقال مناسب نیست جنین ها فریز شده ودر سیکل های بعدی با صرف هزینه کمترمنتقل میشوند.
5- جهت حفظ باروری دراندومتریوز قبل از جراحی کیست اندومتریوما
6- در مواردی که رحم اصلا شرایط انتقال جنین را ندارد مثل چسبندگی شدید داخل رحمی و یا افراد فاقد رحم که قرار است از رحم اجاره ای جهت کاشت جنین استفاده شود.

آیا فریز جنین باعث آسیب جنین نمیشود؟

خیر. جنین ها در انجماد آسیب نمی بینند زیرا معمولا جنین های با کیفیت را فریز میکنند.البته بعضی از جنین ها تحمل شرایط فریز و ذوب را ندارند که این امر مربوط به جنین های با کیفیت کم می باشد .در روشهای جدید فریزجنین ، کیفیت جنین پس از ذوب شدن پایین نیامده و دربسیاری مطالعات میزان بارداری پس از انتقال جنین فریز با جنین تازه تفاوتی نداشته و حتی در مواردی بیشتر هم بوده است.

انتقال جنین فریز به داخل رحم :

در زمانی که شرایط برای بارداری مناسب باشد می توان ، پزشک فوق تخصص نازایی با ترانسفر جنین فریز به داخل رحم یا به اصطلاح ، کاشت جنین ،زمینه باروری را برای زوج مورد نظر فراهم می نماید. البته قبل از ان پزشک ، رحم و اندومتر را با تجویز دارو اماده می کند و پس از پایش اندومتر با سونوگرافی واژینال و اماده سازی اندومتر ، جنین ها از انجماد خارج شده و بصورت سرپایی به داخل رحم منتقل میشوند.

جنین ها را تا چه مدت میتوان در فریز نگه داشت؟

تاکنون در مطالعات زمان حداکثری برای انجماد جنین گزارش نشده اما بارداری موفق پس از 18 سال ف بوسیله جنین فریز هم صورت گرفته است.

دکتر منصوره پژمان منش ،جراح و متخصص زنان ، فوق تخصص نازایی و آی وی اف در اصفهان

دکتر منصوره پژمان منش جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی و IVF
آدرس مطب : اصفهان ، دروازه شیراز ،ابتدای خ چهارباغ بالا ،نبش کوی بهار آزادی ،مجتمع بهار ،طبقه دوم واحد 205
تلفن : 36206186 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پیچ خوردن بند ناف دور گردنپیچ خوردن بند ناف دور گردن

بسیاری از مادران باردار از پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین هراس دارند و نگران خفه شدن جنین در رحم هستند.آیا می توان مانع پیچ خوردن بند ناف دور گردن ... ادامه مطلب

مکمل های ضروری دوران بارداریمکمل های ضروری دوران بارداری

کمبود این ویتامین ها در زنان و بویژه در دوران بارداری ، بدلیل نیاز مادر و جنین ، و با توجه به اینکه تأمین ویتامین ها بطور کامل و صرفا از طریق تغذیه ... ادامه مطلب

کم شدن خونریزی در پریودکم شدن خونریزی در پریود

در مواردی کم شدن خونریزی ، علامت نارسایی تخمدان در حال وقوع و کاهش ذخیره تخمدان می باشد که با مراجعه به موقع به متخصص زنان تشخیص داده می شود. در صورتی ... ادامه مطلب

بیوگرافی

دکتر منصوره پژمان منش
رتبه برتر بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان
فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری، IVF و لاپاراسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
عضو انجمن باروری وناباروری ایران ( ISRM )
مسؤول فنی مرکز ناباروری بیمارستان فوق تخصصی میلاد اصفهان
دوره جراحی زیبایی زنان


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین