منو اصفهان ، دروازه شیراز ، ابتدای چهارباغ بالا ، کوی بهار آزادی ، مجتمع بهار ، طبقه دوم - تلفن : 36206186 - 09383657786
نوبت دهی اینترنتیدرمان قطعی خونریزی رحمیفریز تخمک و جنین
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / بیماریهای زنان / بی نظمی پریود در بانوان

بی نظمی پریود در بانوان

سیکل قاعدگی منظم :

طول مدت سیکل قاعدگی از شروع یک پریود تا شروع پریود بعدی را می گویند و طول مدت آن بطور معمول 28 روز طول می کشد. یک سیکل منظم همراه با تخمک گذاری بوده و معمولا 7 روز خونریزی و 21 روز پاک بودن را شامل می شود. البته این الگوی سیکل قاعدگی منظم 28 روزه فقط در 25 درصد خانمها دیده می شود و به این معناست که در سایر خانمها سیکل منظم ممکن است کوتاهتر و یا طولانی تر بوده و از 24-35 روزمتغیر است.

بی نظمی سیکل قاعدگی :

بی نظمی سیکل قاعدگی در بانوان الگوها و علل مختلفی دارد و ممکن است مقطعی و کوتاه مدت بوده و یا به مدت طولانی تری وجود داشته باشد:

علل سیکل قاعدگی نامنظم :

بی نظمی قاعدگی علل بسیار مهم و مختلفی دارد که اگاهی از انها سبب می شود قاعدگی نامنظم را جدی بگیرید و در اسرع وقت به متخصص زنان مراجعه کنید.:

تشخیص علت پریود نامنظم :

سؤال مهم زنان این است که چه زمانی به متخصص زنان مراجعه کنند ؟

با توجه به اینکه عللی مثل کیست تخمدان ، بارداری ناخواسته و حاملگی خارج رحمی ممکن است در اثر مراجعه دیر هنگام بیمار به پزشک ، دچار عوارض حاد و ناخواسته شوند توصیه میکنیم در صورت غیر معمول بودن پریود و درد و یا احتمال بارداری ، در اسرع وقت به متخصص زنان مراجعه کنید.

خانمهایی که با مشکل بی نظمی پریود به متخصص زنان مراجعه میکنند ، بعد از شرح حال و معاینه با اسپکولوم باید تحت اقدامات تشخیصی قرار گیرند. اقدامات تشخیصی شامل پاپ اسمیر ، سونوگرافی واژینال ( که برای تشخیص تخمدان پلی کیستیک ، کیست تخمدان ، تعیین ضخامت اندومتر و فیبروم و پولیپ بسیار ارزشمند است ) ، تست بارداری ، آزمایشات هورمونی و در نهایت اگر لازم باشد نمونه برداری از اندومتر توسط جراح و متخصص زنان انجام خواهد شد. گاهی هیستروسکوپی و سونو هیستروگرافی نیز در تشخیص پولیپ و میوم رحم انجام می شود.

بهترین درمان پریود نامنظم :

معمولا بانوان آگاه ، پریود خود را جدی گرفته و نظم آن را همیشه تحت نظر دارند . توصیه میکنیم در زمینه درمان پریود نامنظم به یکی از بهترین پزشکان متخصص زنان مراجعه کنید ، چرا که بهترین درمان پریود نامنظم زمانی امکان پذیر خواهد بود که تشخیص علت آن صحیح و با دقت انجام شده باشد. گاهی داروی مناسب توسط پزشک تجویز می شود و گاهی پزشک تصمیم به جراحی میگیرد ( جهت درمان قطعی پولیپ رحم و...) . در صورتی که بی نظمی قاعدگی مقطعی و کوتاه مدت باشد و در آزمایشات و بررسی ها ، مشکل خاصی پیدا نشود ، علت ان می تواند استرس یا اختلال هورمونی موقتی باشد که با درمان دارویی برطرف خواهد شد.

در صورتی که مشکل خونریزی و بی نظمی قاعدگی باعث نگرانی شما شده و می خواهید به یکی از بهترین پزشکان متخصص زنان اصفهان مراجعه کنید می توانید به کلینیک دکتر منصوره پژمان منش جراح فوق تخصص زنان و ناباروری اصفهان مراجعه کنید و از مشاوره و بهترین روش تشخیص و درمان بیماریهای زنان بهره مند شوید. رزرو نوبت اینترنتی از صفحه اصلی سایت امکان پذیر است .

دکتر منصوره پژمان منش جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی و IVF
آدرس مطب : اصفهان ، دروازه شیراز ،ابتدای خ چهارباغ بالا ،نبش کوی بهار آزادی ،مجتمع بهار ،طبقه دوم واحد 205
تلفن : 36206186 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پیشگیری از سندرم داونپیشگیری از سندرم داون

خانواده هایی که در آنها یک فرزند سندرم داون متولد شده است ، شانس ابتلای فرزندان بعدی هم وجود دارد . در اینصورت آیا روش تشخیصی قبل از تولد وجود دارد ؟ ... ادامه مطلب

درد لگن در خانمهادرد لگن در خانمها

درد لگن ممکن است دوره ای و سیکلیک بوده ( یعنی ارتباط منظمی بین سیکل قاعدگی و درد وجود داشته باشد ) و یا همیشگی و غیر مرتبط با پریود باشد.در بسیاری ... ادامه مطلب

نکات مهم در اولین رابطه جنسینکات مهم در اولین رابطه جنسی

درد و خونریزی در اولین رابطه سکس ، می تواند طبیعی باشد اما در صورت درد و یا خونریزی غیر طبیعی باید به متخصص زنان مراجعه شود. در انواعی از ... ادامه مطلب

بیوگرافی

دکتر منصوره پژمان منش
رتبه برتر بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان
فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری، IVF و لاپاراسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
عضو انجمن باروری وناباروری ایران ( ISRM )
مسؤول فنی مرکز ناباروری بیمارستان فوق تخصصی میلاد اصفهان
دوره جراحی زیبایی زنان


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین