منو اصفهان ، دروازه شیراز ، ابتدای چهارباغ بالا ، کوی بهار آزادی ، مجتمع بهار ، طبقه دوم - تلفن : 36206186 - 09383657786
فریز تخمک و جنیننوبت دهی اینترنتیجراحی زیبایی و ترمیمی

عفونت های آمیزشی

عفونت جنسی :

عفونت های مقاربتی و یا همان بیماریهای آمیزشی ، عفونت هایی هستند که بطور معمول بین زن و مرد و یا پارتنرهای جنسی مشترک بوده و از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند. با توجه به تعدد روابط جنسی و پارتنر های جنسی در بعضی جوامع و نیز شروع رابطه جنسی در دختران و پسران از سنین پایین ، شیوع بیماریهای جنسی به شدت در حال افزایش هستند. . البته همه عفونتهای زنان ، منشأ جنسی ندارند. در صورت مشاوره و مراجعه به موقع به متخصص زنان ، عفونت های جنسی تا حدود زیادی قابل پیشگیری و قابل درمان هستند.

انواع بیماریهای جنسی :

بیماریهای مشترک بین پارتنرهای جنسی ، شامل ایدز ، هپاتیت ، سوزاک ، سیفلیس ، تبخال تناسلی ، زگیل تناسلی ، شانکروئید و تریکوموناز هستند.

راههای انتقال عفونت های جنسی :

میکروبهای عامل عفونت های مقاربتی از طریق رابطه جنسی واژینال ، مقعدی و یا سکس اورال یا دهانی و از منابع مختلفی بین زن و مرد منتقل می شوند :

علایم بیماریهای مقاربتی :

عفونت های جنسی علایمی را هم در مردان و هم در زنان ایجاد می کنند . البته به دلیل شکننده بودن مخاط واژن در زنان ، علایم در خانمها شایعتر است.

1- ترشحات دستگاه تناسلی :

ترشحات غیر طبیعی واژن در خانمها که بدبو ، حجیم ، زرد و یا سبز چرکی باشد علامت بیماری جنسی از نوع واژینیت است . در آقایان خروج ترشحات چرکی از نوک آلت تناسلی در مواقعی غیر از ادرار و انزال ، علامت عفونت مقاربتی است.

2 - درد و سوزش ادرار :

درد و احساس سوزش در زمان دفع ادرار، هم در خانمها و هم در مردان ، می تواند از علایم بیماری آمیزشی باشد.

3 - درد لگنی :

درد لگن در زمان رابطه جنسی ( دیس پارونی یا سکس دردناک ) و نیز دیس منوره یکی ازشکایت خانم ها بوده و می تواند نشانه عفونت جنسی باشد. درد لگن در زمانی غیر از رابطه جنسی ، می تواند از علایم عفونت مقاربتی باشد یا علل دیگری داشته باشد. احساس ناراحتی و درد لگن و نیز درد در ناحیه بیضه در آقایان نیز علامت عفونت مقاربتی است.

4 - زخم در ناحیه تناسلی :

مشاهده هر گونه زخم در ناحیه تناسلی و نیز ضایعات و بثورات ناحیه تناسلی ، از علایم عفونت جنسی است. مشخصات این بثورات و ضایعات و زخمها ، در تشخیص نوع عفونت بسیار کمک کننده است. زخمها بزرگ یا کوچک ، تاولی یا گوشتی ، با حدود منظم یا نامنظم و دارای ترشحات چرکی و یا بدون ترشح ، دردناک و یا بدون درد هستند.

5 - بزرگ شدن غدد لنفاوی :

برجسته شدن غدد لنفاوی در ناحیه کشاله ران و نیز دردناک بودن یا نبودن آنها یکی از علایم همراه عفونت های آمیزشی است.

6 - علایم عمومی :

علایم عمومی مانند احساس خستگی و کسالت ، تب ، تهوع و حتی علایمی شبیه سرما خوردگی مانند درد عضلات بدن و .... نیز ممکن است همراه عفونت منتقل شونده از راه جنسی باشند.

پیشگیری و درمان عفونت های مقاربتی :

با توجه به اینکه روابط جنسی ممکن است درسنین پایین شروع شود و از آنجا که عفونت های مقاربتی ، شایع و مسری بوده و بر رابطه جنسی و باروری افراد تأثیر گذار هستند ، پیشگیری و درمان آنها بسیار اهمیت دارد. مراجعه به یک متخصص زنان با تجربه و مشاوره در این زمینه می تواند در پیشگیری و درمان بیماریهای جنسی کمک کننده باشد. هدف ما ارتقاء آگاهی شما عزیزان در جهت حفظ سلامتی و حفظ باروری است . در مقاله بعد ، در مورد تشخیص و درمان این بیماریها مفصل توضیح خواهیم داد.

کلینیک دکتر منصوره پژمان منش جراح و فوق تخصص زنان ، زیبایی و نازایی اصفهان در زمینه مشاوره و ارایه بهترین راهکارهای تشخیص و درمان بیماریهای زنان ، جراحی زنان و زیبایی و درمان ناباروری پذیرای شما عزیزان می باشد . نوبت دهی از طریق وبسایت امکان پذیر می باشد.

دکتر منصوره پژمان منش جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی و IVF
آدرس مطب : اصفهان ، دروازه شیراز ،ابتدای خ چهارباغ بالا ،نبش کوی بهار آزادی ،مجتمع بهار ،طبقه دوم واحد 205
تلفن : 36206186 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :رشیدی [ 1402-09-21 ]
سلام و تشکر از اطلاعات جامع و کاربردی که در اختیار ما میگذارید.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بایدها و نبایدهای کاشت جنینبایدها و نبایدهای کاشت جنین

بعد از انتقال جنین به داخل رحم ، ممکن است فرد با لکه بینی و یا خروج چند قطره خون از واژن مواجه شود. لکه بینی بعد از کاشت جنین چند علت دارد ... ادامه مطلب

شرایط بارداری در سن بالاشرایط بارداری در سن بالا

بارداری در سن بالا جزو حاملگی های پر خطر محسوب می شود و مراقبت های دوران بارداری باید بصورت ویژه صورت گیرد. در این شرایط، ازمایشات و.... ... ادامه مطلب

لابیاپلاستیلابیاپلاستی

لابیاپلاستی بصورت سرپایی و با بیحسی موضعی انجام میشود و اگر توسط جراح زنان و زیبایی ماهردر کلینیک یا مطب معتبر انجام شود، کاملا بی خطر خواهد بود ... ادامه مطلب

بیوگرافی

دکتر منصوره پژمان منش
رتبه برتر بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان
فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری، IVF و لاپاراسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
عضو انجمن باروری وناباروری ایران ( ISRM )
مسؤول فنی مرکز ناباروری بیمارستان فوق تخصصی میلاد اصفهان
دوره جراحی زیبایی زنان


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین