منو اصفهان ، دروازه شیراز ، ابتدای چهارباغ بالا ، کوی بهار آزادی ، مجتمع بهار ، طبقه دوم - تلفن : 36206186 - 09383657786
جراحی زیبایی و ترمیمیفریز تخمک و جنیننوبت دهی اینترنتی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / بارداری / پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین

پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین

عوارض ناهنجاری های بند ناف :

تعدادی از اختلالات بند ناف مانند کوتاه بودن و بلند بودن بند ناف و نیز کم بودن تعداد عروق بند ناف در مقاله قبلی توضیح داده شد . انواعی از مشکلات و ناهنجاری های بند ناف وجود دارد که می تواند زایمان و جنین را تحت تأثیر قرار دهد. عوارض مانند وازا پرویا ، تنگی و گره های بند ناف ، پرولاپس بند ناف و پیچ خوردن بند ناف دور گردن .

گره های بند ناف :

در طول بند ناف ممکن است علاوه بر پیچ خوردگی طبیعی ، گره هایی هم بوجود آیند. گره های بند ناف یا کاذب هستند یا واقعی .

تنگی بند ناف :

تنگی بند ناف در اثر کاهش قطر بند ناف ایجاد می شود. این حالت بسیار خطرناک بوده و با انسداد عروق ، باعث مرده زایی می شود. یکی از علل آن کمبود شدید فولات در ژله دور بند ناف می باشد .

پیج خوردن بند ناف دور گردن :

بند ناف در اثر حرکات جنینی ، بطور شایعی به دور اندامهای مختلف جنین و معمولا گردن می پیچد . این حالت در بند نافهای درازتر با احتمال بیشتری رخ می دهد.
در 35-20 درصد موارد در حین زایمان یک دور بند ناف گردنی دیده می شود. تا 5 در صد موارد وجود دو قوس بند ناف دور گردن دیده شده است.

خطرات پیچ خوردگی بند ناف دور گردن :

بسیاری از مادران باردار در دوران بارداری از پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین هراس دارند و نگران خفه شدن جنین در رحم هستند. خوشبختانه پیچ خوردن بند ناف به دور گردن از علل شایع مرگ و میر جنین در داخل رحم نمی باشد. البته گاهی با نزول سر جنین به داخل لگن در پروسه زایمان ، ممکن است عروق بند ناف تحت فشار قرار گرفته و با انقباضات رحم باعث افت ضربان قلب جنین شود که در این موارد اقدامات لازم توسط متخصص زنان و زایمان شما انجام می شود.

پیشگیری از پیچیدن بند ناف دور گردن :

آیا می توان مانع پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین شد؟

اطرافیان مادران باردار برای پیشگیری از پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین توصیه می کنند که مادر باردار از پهلو به پهلو شدن در حین خواب پرهیز کند . همانطور که گفته شد جنین در داخل رحم مرتب در حال حرکت است و بند ناف با حرکات جنین دور اندامهای مختلف بدن می پیچد . بنابراین حرکات مادر درحین خواب ، به هیچ عنوان از پیچ خوردن بند ناف دور گردن پیشگیری نمی کند.

اگر بدنبال بهترین متخصص زنان و زایمان در اصفهان هستید و یا نیاز به مشاوره و مراقبت های دوران بارداری دارید ، می توانید از صفحه اصلی وبسایت دکتر منصوره پژمان منش ، جراح زنان و زایمان و زیبایی و فوق تخصص ای وی اف اصفهان ، جهت رزرو نوبت اقدام کنید.
تلفن تماس: 03136206186

دکتر منصوره پژمان منش جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی و IVF
آدرس مطب : اصفهان ، دروازه شیراز ،ابتدای خ چهارباغ بالا ،نبش کوی بهار آزادی ،مجتمع بهار ،طبقه دوم واحد 205
تلفن : 36206186 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تنگ کردن واژنتنگ کردن واژن

انواع جراحی هایی که توسط جراح زنان و زیبایی بر روی پرینه و واژن انجام می شود همیشه جنبه زیبایی ندارند و بعضی از انها جنبه درمانی دارند. ... ادامه مطلب

اختلال ارگاسم در زناناختلال ارگاسم در زنان

اگر زوجی دچار اختلال ارگاسم باشند و علایم طولانی مدت بوده و در رابطه جنسی زوجها مشکل ایجاد کرده باشد ، حتما باید جهت مشاوره به پزشک مراجعه کنند. ... ادامه مطلب

عمل میومکتومیعمل میومکتومی

در هر عمل جراحی فیبروم رحمی ، مخصوصا در مواردی که زنان در سنین باروری قرار دارند و یا مشکل ناباروری دارند ، تلاش جراح زنان بر حفظ رحم است . ... ادامه مطلب

بیوگرافی

دکتر منصوره پژمان منش
رتبه برتر بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان
فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری، IVF و لاپاراسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
عضو انجمن باروری وناباروری ایران ( ISRM )
مسؤول فنی مرکز ناباروری بیمارستان فوق تخصصی میلاد اصفهان
دوره جراحی زیبایی زنان


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین