منو اصفهان ، دروازه شیراز ، ابتدای چهارباغ بالا ، کوی بهار آزادی ، مجتمع بهار ، طبقه دوم - تلفن : 36206186 - 09383657786
نوبت دهی اینترنتیفریز تخمک و جنیندرمان قطعی خونریزی رحمی

کیت تخمک گذاری

تعیین زمان تخمک گذاری :

اگر قصد باردار شدن دارید، پیش بینی زمان تخمک گذاری راهکاری مفید است. کیت تخمک گذاری در عرض چند ساعت یا چند روز زمان آزاد شدن تخمک را پیش بینی می-کند.هر تخمک پس از آزاد شدن دوازده الی بیست و چهار ساعت قابلیت بارور شدن دارد و بنابراین پیش بینی زمان آزاد شدن تخمک برای استفاده بهینه از زمان و بیشترین شانس باروری بسیار اهمیت دارد.در واقع بیشترین احتمال و شانس باروری در طی پنجره باروری ( یک دوره 6 روزه ) وجود دارد.

کیت LH چیست ؟

کیت تخمک گذاری یا کیت LH ، میزان ترشح هورمون LH را شناسایی می کند . هورمون LH قبل از تخمک گذاری در خون و ادرارافزایش می یابد . برای بالا بردن شانس بارداری، روش استفاده از کیت تخمک گذاری ، یکی از بهترین راه ها برای تخمین زمان مناسب رابطه زناشویی است. این تست مشخص می کند که بدن شما در سیکل ماهانه خود چه زمانی وارد مرحله اوج باروری می شود.

نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری :

کیت تخمک گذاری همراه خود یک دستورالعمل دارد که شما را در مورد نحوه استفاده از آن راهنمایی می کند. به طور کلی استفاده از این کیت ها بسیار ساده بوده و فقط باید نوارهای کیت را در ظرفی حاوی ادرار قرار دهید یا مقداری از ادرار خود را روی آن بریزید. این کیت دو خط دارد که یکی از آنها خط کنترل است و نشان دهنده سالم بودن کیت است، و خط دوم خط آزمایش است. هنگامی که خط دوم تیره تر و یا همرنگ خط کنترل باشد یعنی میزان LH بالا رفته است.

بهترین زمان استفاده از کیت تخمک گذاری:

زمان تخمک گذاری از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بهتر است خانمهایی که سیکل های مرتب دارند از روز 11 سیکل روزی یکبار ازکیت تخمک گذاری استفاده کنند. بیشترین میزان لقاح و باروری در روز مثبت شدن تست و روز قبل از آن است.البته در افرادی که سیکلهای نامرتبی دارند ( افراد مبتلا به تخمدان پلی کیستیک ) هم قابل استفاده ولی صحت آن نامشخص است.زمانی که تست مثبت شد دیگر نیازی به تکرار ان در همان روز و یا روزهای دیگر نیست.ساعت استفاده از کیت بهتر است در یک ساعت مشخص در هر روز و بین ساعت 10 صبح تا 8 شب باشد.

تعیین زمان تخمک گذاری با کیت LH:

تخمک گذاری حدود 36-16 ساعت پس از افزایش هورمون LH درادرار رخ می دهد و بیشترین شانس باروری با استفاده از کیت های تخمک گذاری در همان روز و روز بعد از مثبت شدن کیت وجود دارد. داشتن رابطه جنسی در این روزها می تواند شانس بارداری موفقیت آمیز را بالا ببرد.

کیت تخمک گذاری و تعیین جنسیت :

شاید این سؤال برای شما هم پیش امده باشد که ایا کیت تخمک گذاری جهت تعیین جنسیت کارایی دارد؟
زمان بندی رابطه جنسی جهت تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری روش مطمئن و دقیقی نیست . اما برای افرادی که میخواهند از روشهای غیر قطعی و تخمینی مانند تغذیه و زمان بندی رابطه جنسی برای تعیین جنسیت استفاده کنند ، برای پیش بینی زمان تخمک گذاری مفید خواهد بود.البته توصیه پزشکان متخصص زنان و نازایی جهت تعیین جنسیت ، استفاده از روشهای قطعی تر مانند آی یو آی و آی وی اف ( پی جی دی ) می باشد.

کیت تخمک گذاری منفی:

اگر در چند سیکل از کیت تخمک گذاری استفاده کرده ولی نتیجه تست منفی می شود به این معناست که تخک گذاری رخ نمیدهد و یا بطور نامنظم اتفاق می افتد . این حالت در افرادی که تنبلی تخمدان و یا نارسایی تخمدان دارند ممکن است وجود داشته باشد. در اینصورت به بهترین متخصص زنان و نازایی مراجعه کنید.

اگر مشکل تخمک گذاری دارید و یا جهت تعیین زمان تخمک گذاری نیاز به مشاوره دارید می توانید جهت هماهنگی با کلینیک دکتر منصوره پژمان منش فوق تخصص زنان ، نازایی و تعیین جنسیت اصفهان با این شماره تماس حاصل فرمایید: 36206186

دکتر منصوره پژمان منش جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی و IVF
آدرس مطب : اصفهان ، دروازه شیراز ،ابتدای خ چهارباغ بالا ،نبش کوی بهار آزادی ،مجتمع بهار ،طبقه دوم واحد 205
تلفن : 36206186 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :الهام [ 1402-11-30 ]
سلام با تشکر ا ز توضیحاتتون، اگر خط تست رنگی بشه اما کمرنگ تر از خط کنترل باشه تو چه زمانی از دوره هستیم؟ قبل از تخمک گذاری یا بعد از اون؟

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
خونریزی نیمه دوم بارداریخونریزی نیمه دوم بارداری

خونریزی پشت جفت که در اوایل بارداری ایجاد می شود ، ممکن است تا سه ماهه دوم بارداری باقی مانده و باعث خونریزی شود.لکه بینی بعد از ... ادامه مطلب

شرایط بارداری در سن بالاشرایط بارداری در سن بالا

بارداری در سن بالا جزو حاملگی های پر خطر محسوب می شود و مراقبت های دوران بارداری باید بصورت ویژه صورت گیرد. در این شرایط، ازمایشات و.... ... ادامه مطلب

علایم سرطان تخمدانعلایم سرطان تخمدان

سرطان تخمدان در مراحل اولیه ممکن است بدون علامت باشد و یا علایمی مشابه با دیگر شرایط مانند سندرم پیش از قاعدگی داشته باشد.اولین و مهمترین روش تشخیص ... ادامه مطلب

بیوگرافی

دکتر منصوره پژمان منش
رتبه برتر بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان
فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری، IVF و لاپاراسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
عضو انجمن باروری وناباروری ایران ( ISRM )
مسؤول فنی مرکز ناباروری بیمارستان فوق تخصصی میلاد اصفهان
دوره جراحی زیبایی زنان


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین