منو اصفهان ، دروازه شیراز ، ابتدای چهارباغ بالا ، کوی بهار آزادی ، مجتمع بهار ، طبقه دوم - تلفن : 36206186 - 09383657786
فریز تخمک و جنیندرمان قطعی خونریزی رحمینوبت دهی اینترنتی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / آی وی اف / آماده سازی اندومتر در کاشت جنین

آماده سازی اندومتر در کاشت جنین

کاشت جنین فریز در رحم :

همانطور که در مقالات پیشین اشاره شد در شرایطی ممکن است پزشک فوق تخصص ناباروری و جنین شناس مرکز ناباروری تصمیم به فریز جنین های حاصل از ای وی اف کنند. در مراکز ناباروری اصفهان و دیگر مراکز، توانایی نگهداری جنین های فریز شده را تا سالها بعد دارند و به این ترتیب زوجها می توانند تا سالها از جنین های فریز شده جهت باروری استفاده کنند .

فریز جنین در چه مواردی انجام میشود؟

اقدامات قبل از انتقال جنین فریز:

قبل از انتقال جنین به رحم لازم است به پزشک معالج خود مراجعه کنید.قبل از هر اقدامی باید بررسی از نظر عفونت رحم و واژن انجام شده و درمان واژینیت انجام شود. سونوگرافی واژینال جهت بررسی وضعیت رحم ، اندومتر و تخمدانها توسط پزشک فوق تخصص ناباروری انجام می شود. اگر پولیپ رحم ، میوم ساب موکوز و یا فیبروم با اثر فشاری بر اندومتر وجود داشته باشد ، باید قبل از کاشت جنین برداشته شوند. آزمایشات قبل از بارداری مخصوصا از نظر کم کاری تیروئید درخواست شده و مکمل های لازم تجویز می گردد. پس از انجام تمامی اقدامات ، مهمترین مرحله که همان اماده سازی اندومتر رحم است شروع می شود.

آماده سازی اندومتر :

اماده کردن اندومتر از اقدامات مهم قبل از کاشت جنین است . چرا که موفقیت ای وی اف و شانس موفقیت کاشت و لانه گزینی جنین در رحم اماده بالاتر است. پس از طی مراحل ای وی اف ، جهت اماده سازی اندومتر در سیکل انتقال جنین لازم است روز اول یا دوم سیکل قاعدگی به پزشک فوق تخصص ای وی اف خود مراجعه کرده تا سونوگرافی واژینال ، انجام شود. داروهای تجویز شده باید از روز 3-2 سیکل ، طبق دستور مصرف شوند . در طی مدت مصرف این داروها لازم است رشد اندومتر و کیفیت ان مجدد با سونوگرافی پیگیری شود. در صورتی که رشد اندومتر کافی نباشد ، ترانسفر جنین به سیکل بعد موکول می شود. در طی سیکل آماده سازی اندومتر بهتر است از داشتن رابطه زناشویی خودداری شود.

بهترین زمان انتقال جنین به رحم :

بهترین زمان انتقال جنین به رحم ، بسته به مرحله فریز جنین ها ، در روز 22-15 سیکل و زمانی است که ضخامت و کیفیت اندومتر در سونگرافی مناسب باشد. در این صورت می توان انتظار یک ای وی اف موفق را داشت.

در صورت اندومتر نامناسب چه باید کرد؟

در بعضی افراد ممکن است علیرغم تجویز داروهای لازم ، رشد اندومتر ناکافی باشد که در اینصورت راهکارهای دیگری مانند دوز بالاتر دارو ، خراش اندومتر ، پی ار پی اندومتر و... انجام می شود. در بعضی خانمها با وجود همه اقدامات ، رحم مناسب ترانسفر نیست و ممکن است استفاده از رحم اجاره ای برای این افراد گزینه بهتری جهت بارداری باشد.

اقدامات بعد از انتقال جنین :

جنین های فریز شده روز قبل و یا همان روز انتقال جنین که توسط پزشک فوق تخصص ای وی اف تعیین شده ، ذوب شده و جنین های با کیفیت توسط کاتتر مخصوص به داخل رحم منتقل می شوند. این کار معمولا زیر گاید سونوگرافی انجام می شود. داروهای تجویز شده ، مانند استروژن و پروژسترون و سایر داروها باید بی کم و کاست تا روز انجام آزمایش بارداری مصرف شوند و تمام توصیه های بعد از کاشت جنین که قبلا توضیح داده شده باید رعایت شوند.

جهت کاشت جنین فریز و نیز بهترین درمان نازایی در اصفهان می توانید با مراجعه به کلینیک دکتر منصوره پژمان منش از بهترین پزشکان فوق تخصص نازایی و ای وی اف اصفهان و مشاوره از ارایه بهترین راهکارهای درمان ناباروری بهره بگیرید . نوبت دهی مطب بصورت اینترنتی و حضوری می باشد.

دکتر منصوره پژمان منش جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی و IVF
آدرس مطب : اصفهان ، دروازه شیراز ،ابتدای خ چهارباغ بالا ،نبش کوی بهار آزادی ،مجتمع بهار ،طبقه دوم واحد 205
تلفن : 36206186 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پیشگیری از سندرم داونپیشگیری از سندرم داون

خانواده هایی که در آنها یک فرزند سندرم داون متولد شده است ، شانس ابتلای فرزندان بعدی هم وجود دارد . در اینصورت آیا روش تشخیصی قبل از تولد وجود دارد ؟ ... ادامه مطلب

نکات مهم در اولین رابطه جنسینکات مهم در اولین رابطه جنسی

درد و خونریزی در اولین رابطه سکس ، می تواند طبیعی باشد اما در صورت درد و یا خونریزی غیر طبیعی باید به متخصص زنان مراجعه شود. در انواعی از ... ادامه مطلب

درد لگن در خانمهادرد لگن در خانمها

درد لگن ممکن است دوره ای و سیکلیک بوده ( یعنی ارتباط منظمی بین سیکل قاعدگی و درد وجود داشته باشد ) و یا همیشگی و غیر مرتبط با پریود باشد.در بسیاری ... ادامه مطلب

بیوگرافی

دکتر منصوره پژمان منش
رتبه برتر بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان
فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری، IVF و لاپاراسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
عضو انجمن باروری وناباروری ایران ( ISRM )
مسؤول فنی مرکز ناباروری بیمارستان فوق تخصصی میلاد اصفهان
دوره جراحی زیبایی زنان


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین